0691339001403379193_0

Аржентина се промъкна напред след драма с Швейцария

02 юли 2014

Аржентина се класира за четвъртфиналите на Световното първенство, но това коства много усилия на Меси и компания. Швейцарците максимално затрудниха тима, редовното време завърши 0:0. Продълженията също вървяха към нулево равенство и изглеждаше, че ще се стигне до дузпи.

Малко преди това обаче Анхел Ди Мария вкара един от най-важните голове в кариерата си и прати Аржентина в следващата фаза на надпреварата. Това бе заслужено, защото „гаучосите“ бяха по-активния отбор през по-голямата част от мача. Лионел Меси този път не можа да отбележи гол, но на няколко пъти затрудни вратаря на швейцарците.

Аржентина ще се изправи срещу Белгия на четвъртфиналите. Белгийците стигнаха до тази фаза за първи път от 1986 година насам след успех над САЩ.

4099642_620__1

И тук се стигна до продължения, след като в редовното време нямаше голове. В допълнителните 30 минути обаче зрителите видяха цели три гола. Де Бруне и Лукаку бяха точни за белгийците, а Грийн успя да върне едно попадение. За повече обаче американците нямаха сили и трябваше да се примирят с отпадането си.

снимки: World Cup 2014

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.