22310618_10155739098042208_5242722951192139186_n

България се изложи на мача в Люксембург

11 октомври 2017

Националният отбор на България се изложи сериозно снощи, при гостуването си на Люксембург в последна среща от световните квалификации за Мондиал 2018. Тимът на Петър Хубчев завърши 1:1, като за първи път в своята история не победи отбора от Херцогството. Досега „лъвовете“ имаха 13 победи в 13 мача, а шест от тях бяха на стадион “Жозе Бартел”. Нашите футболисти буквално пропуснаха първото полувреме и едва не се прибраха на почивкат аслед първото полувреме с няколко гола пасив.

Срещата България-Люксембург

Още по темата: Люксембург: Великото и странно Херцогство в сърцето на Европа

simoslavc
Оливие Тил в 3-ата минута и Ивайло Чочев в 67-ата минута отбелязаха головете за първото равенството между тези два отбора, както и за първото равенство на „лъвовете“ в тези квалификации, които завършиха кампанията с 13 точки и без победа далеч от „Васил Левски„.

22406215_10155739098057208_1198240983564708145_n

Така националният отбор на България записа нова срамна страница в своята история, твърдат коментаторите с основание.  При Хубчев тимът демонстрира израстване, показват го победите над Холандия (2:0) и Швеция (3:2), но продължава да има прекалено много слабости, за да мечтае реално за класиране на голям форум. „Лъвовете“ не са постоянни, губят точки срещу аутсайдерите, а в мача с Люксембург бяха катастрофално слаби преди почивката и рискуваха да запишат най-големия се резил в световни квалификации.