CsYns4oWcAAZvrm

Вижте резултатите от първите битки в групите на Лига Европа

16 септември 2016

Снощи се изиграха първите срещи от груповата фаза в турнира Лига Европа за сезон 2016/2017, ето и резултатите в тях. Началото даде любопитният мач между Карабах и Слован (Либерец), завършил без победител – 2:2. В него Ян Сикора от Слован отбеляза най-бързия гол в историята на турнира – в 10-ата секунда, а домакините се добраха до равенството с изравнително попадение в 94-ата минута.

Тимът на Астана, който е воден от българския специалист Станимир Стоилов, загуби с 1:2 гостуването си на АПОЕЛ Никозия. За кипърците 90 минути записа българският футболист Живко Миланов. Друг роден играч – защитникът Иван Иванов, бе титуляр за Панатинайкос, но получи червен картон в 69-ата минута, а гръцкият тим отстъпи с 1:2 на холандския гранд Аякс. Българският нападател Димитър Рангелов пък не беше в групата на тима си при загубата с 0:1 у дома от Шахтьор (Донецк).

В най-любопитния двубой Зенит направи невероятен обрат срещу домакина Макаби (Тел Авив). Питерци спечелиха с 4:3, въпреки че до 77-ата минута губеха с 0:3.

Изненадите на вечерта пък бяха поднесени от Фейенорд и Апоел (Беер Шева). Холандският тим надви с 1:0 на своя стадион английския гранд Манчестър Юнайтед, а отборът от Израел шокира с 2:0 като гост Интер в Милано.

В други по-любопитни срещи Сасуоло прегази с 3:0 Атлетик Билбао, Шалке надви с 1:0 като гост Ница, а Виктория Пилзен и Рома не се победиха – 1:1. Бившият играч на Левски Жоазиньо пък донесе победата на своя тим Краснодар с 1:0 като гост на Залцбург.

снимка: twimg.com

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.