Достойна загуба на Лудогорец

02 октомври 2014

В срещата от група „В“ на Шампионската лига снощи Лудогорец загуби с 1:2 от Реал Мадрид.
Националният стадион „Васил Левски“ и многобройната му публика станаха свидетели на добрата игра на Лудогорец и достойното представяне тима. Българският шампион поведе в резултата чрез Марселиньо още в 6-ата минута. След това в 10-ата минута Кристиано Роналдо изпусна дузпа, която Владислав Стоянов улови. В 24-ата минута съдията от Шотландия Крейг Томсън даде втора дузпа за Реал за театрално падане на Роналдо в наказателното поле. Този път португалецът бе точен и изравни за 1:1.

Авторът на гола за Лудогорец срещу Реал (1:2) Марселиньо също е на мнение, че отборът му е бил ощетен от съдията с отсъждането на втората дузпа за съперника и  в ситуацията нямаше нарушение. Все пак бразилецът заяви, че за него е страхотно усещане да се изправи срещу отбор като Реал и да му отбележи гол.

Лудогорец - Реал Мадрит

Футболистите и всички в Лудогорец могат само да се гордеят с представянето срещу вездесъщия носител на 10 титли в турнира за Шампионска лига. Българският тим игра като равен с равен срещу великия колос и дори заслужаваше не само равен, а и победа. Съдията от Шотландия Крейг Томсън обаче не позволи това да се случи, след като даде спорна втора дузпа за Роналдо, а в края на мача за задържане на Мисиджан в наказателното поле подмина ситуацията. Имаше и доста ситуации, в които шотландският рефер удари рамо на Реал (Мадрид).