000003441GettyImages-539435254_master

Евро 2016: Англия – Русия 1:1

12 юни 2016

Англия стартира с изненадите на Евро 2016 година. Тя пропусна да запише първа победа в своя дебютен мач на европейско първенство, след като завърши 1:1 с Русия в двубой от Група В. Това бе и един от мачовете, които ви препоръчахме да гледате в ранната фаза на шампионата. Той се състоя на Стад Велодром“ в Марсилия.
„Трите лъва“ поведоха с гол на Ерик Дайър в 73-ата минута, доминираха през по-голямата част от мача, нацелиха и греда, но в крайна сметка допуснаха изравнителен гол във втората минута на добавеното време. Негов автор бе Василий Березуцкий. Това е деветото участие наАнглия на европейски първенства, но отборът все още няма победа в дебютния си мач на такъв форум. До момента „трите лъва“ имат пет равенства и четири загуби в тези двубои.

Двубоят започна на много високо темпо и англичаните създадоха доста положения, които така и не успяваха да завършат с гол.

00002515В 73-ата минута логичното се случи! Англичаните получиха право да изпълнят пряк свободен удар точно пред наказателното поле. Кейн прескочи топката, а Ерик Дайър прехвърли стената, прострелвайки Акинфеев, който този път не бе пласиран добре. Това бе вторият гол на играча на Тотнъм за Англия.

000003444GettyImages-539435170_master

Когато изглеждаше, че Англия ще се поздрави с първа победа в своите откриващи мачове на европейски първенства, Русия изравни. Василий Березуцкий се извиси и засече с глава центриране от корнер на Шенников. Топката влизаше във вратата, когато Глушаков също я докосна – 1:1.

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.