Image_5621218_302

Исландия си тръгна с достойнство от Евро 2016

04 юли 2016

Най-симпатичния отбор на европейското първенство във Франция – Исландия, приключи участието си. Най-северният участник на шампионата бе разбит 2:5 от домакина Франция под почти непрекъснат проливен дъжд на “Стад дьо Франс”. Мачът е рекорден по брой вкарани голове на Евро 2016, като надмина предишното постижение в Унгария – Португалия 3:3. Така “петлите” ще играят срещу Германия влизане във финала в четвъртък на “Стад Велодром” в Марсилия. Ден по-рано в Лион е двубоят Уелс – Португалия.

Image_5621212_302

Французите потушиха изригналия това лято исландски футболен вулкан още през първото полувреме, когато вкараха четири безответни гола. Разписаха се Оливие Жиру, Пол Погба, Димитри Пайет и Антоан Гризман.След почивката за пет-шест минути блесна надежда за исландците, когато Сигторсон намали, но Жиру върна разликата от четири гол с второ попадение. Все пак символично последни в мача вкараха исландците чрез Бярнасон, който реализира и първото попадение на това европейско, след което дълго се прощаваха с вярната си публика въпреки плющящия дъжд.

Франция – Исландия 5:2 (4:0). Голмайстори: Оливие Жиру (12, 59), Пол Погба (20), Димитри Пайет (43), Антоан Гризман (45); Колбейн Сигторсон (56), Биркир Бярнасон (83). Съдия: Бьорн Кайперс (Холандия). Жълти картони: Самюел Юмити; Биркир Бярнасон.

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.