Holandia

Испания на колене!

14 юни 2014

Световните шампиони паднаха с 1:5 от Холандия

Испания е на колене след първия си мач на Световното първенство. Настоящият световен шампион загуби с 1:5 от Холандия в уникален спектакъл и разочарова всичките си фенове, които очакваха далеч по-различен старт. Така „лалетата“ взеха реванш за загубения финал преди 4 години.

robben_2941638a

Именно тези два отбора се срещнаха на финала в ЮАР, а тогава триумфът бе за „фуриите“. Сега обаче те нямаха никакъв шанс. Всъщност испанците успяха да поведат, след като Шаби Алонсо бе точен от дузпа, но това бе единственият хубав момент за тях в този мач.

Ван Перси изравни в 44-ата минута, а след почивката холандците бяха пълни господари на положението. Де Врий, Робен, отново Ван Перси и отново Робен бяха автори на последвалите голове за „оранжевите“. При повече настоятелност и късмет, отборът можеше да отбележи и още голове и да направи излагацията на световните шампиони тотална.

В първата среща за деня Мексико се наложи с 1:0 над Камерун. Мачът бе скучен и няма да се запомни с нищо.

В другата среща от групата Чили очаквано се справи с Австралия и победи с 3:1.

снимки: Telegraph.co.uk

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.