11(125)

Италия е аут, Уругвай ликува

25 юни 2014

Италия е аут от Световното първенство, след като загуби от Уругвай с 0:1. От групата на смъртта излязоха отборите, които най-малко се очакваше – Уругвай и Коста Рика. Англия и Италия стягат багажа за дома още след груповата фаза.

Дори равенство устройваше италианците срещу Уругвай, но те не успяха да стигнат до него. В средата на втората част те останаха с човек по-малко и това се оказа фатално. Малко след това Луис Суарес отново се прояви като канибал и захапа за рамото Джорджо Киелини. Съдията обаче не видя това. Заради този момент и заради червения картон италианците имаха сериозни претенции срещу съдията. Фактът обаче си е факт – Уругвай е на осминафинал.

Image_4156386_126

В другата среща Коста Рика стигна до 0:0 с Англия и това се оказа достатъчно за тима да спечели групата. Англия си отива вкъщи само с една спечелена точка.

Интересно бе и в другата група. Гърция стигна до осмина финалите, след като инфарктно спечели срещу Кот Дивоар с 2:1. Южните ни съседи отбелязаха победния гол в последната минута от дузпа. В другата среща Колумбия категорично спечели срещу Япония с 4:1.

снимки: focus-sport.net/24chasa.bg

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.