00721321

Ливърпул е на финал на Шампионска лига след зрелищен мач с Рома

03 май 2018

Ливърпул е на финал в Шампионската лига за първи път от 2007 г., когато загуби с 1:2 от Милан в Атина. На 26 май „червените“ се изправят срещу първенеца на Европа Реал  (Мадрид) в Киев.  Снощи Ливърпул  загуби зрелищно с 2:4 като гост на Рома, но продължава заради 5:2 на „Анфийлд“ преди седмица. Това е първото поражение на английския тим в турнира този сезон.

Мачът вървеше 2:2, но в последните минути „вълците“ реализираха два гола. Нямаха време обаче за повече. Полуфиналният реванш на „Олимпико“ започна така, както свърши първия сблъсък на „Анфийлд“ – с бесни атаки към двете врати и голови ситуации. И този път се видя, че двата тима разполагат със завидна ударна мощ в атака, но пък в дефанзивен план доста има какво да се желае.
Садио Мане откри за Ливърпул в 9-ата минута. В 15-ата се стигна до куриозен автогол на Джеймс Милнър, след като топката срещна гърба му при изчистване. Не мина много преди гостите да си върнат аванса – 2:1 с попадение на Джорджиньо Вайналдум в 25-ата. Десет минути по-късно Ел Шарауи удари греда.
Рома имаше шанса да изравни в началото на второто полувреме чрез Един Джеко. След малко повече от час игра съдията спести дузпа за Рома при явна игра с ръка на Александър-Арнолд на метри от голлинията. Римският тим продължи да напада и пропуска. Ливърпул имаше добри контри. Завръщането на Мохамед Салах на „Олимпико“ обаче не му донесе нов гол във впечатляващия актив този сезон.

В 85-ата Раджа Нианголан направи 3:2 с хубав удар. В 90-ата реферът прецени, че този път играта с ръка е основание за наказателен удар и Нианголан скъси още повече дистанцията – 4:2. Това обаче стана в добавеното време и след подновяването на играта прозвуча последният сигнал.

Ливърпул ще гони 6-а купа на шампионите и първа от 2005 г. (онзи незабравим финал отново с Милан в Истанбул). Реал (Мадрид), който ден по-рано трудно елиминира „Байерн“, има 12.

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.