69_eplmoa

„Лудогорец“ повали с 2:1 „Хофенхайм“

29 септември 2017

„Лудогорец“ повали с 2:1 „Хофенхайм“ у дома в груповата фаза на Лига Европа, след като стигна до нов обрат.

Шампионът на България е с четири точки от първите два мача в карето във втория по сила евротурнир, след като направи 0:0 на старта в Истанбул срещу местния „Басакшехир“.

Мачът тръгна катастрофално за „Лудогорец“ и след една минута и 33 секунди Козмин Моци направи ужасна грешка пред трибуната, кръстена на него, за да отнемат германците топката и да вкарат чрез Павел Кадержабек.

„Хофенхайм“ играеше едва четвъртия си мач в евротурнирите в цялата 118-годишна история, като преди тази вечер бе записал три загуби. И въпреки че в Разград дойдоха почти изцяло резервни състезатели, германците контролираха нещата до почивката.

След нея обаче мачът застана с краката нагоре за гостите, като с далечен шут от въздуха капитанът Светослав Дяков изравни, този път още по-бързо от германския удар – в 46-ата секунда на полувремето!

При 1:1 настана надлъгване, а опитът е от огромно значение в евротурнирите. „Лудогорец“ го има.

Германците сбъркаха топка в средата на терена, Марселиньо я грабна, бързо разгърна контраатака, а Джоди Лукоки стреля по диагонала брилянтно в обратния ъгъл – 2:1 в 72-рата минута.

Това е първа победа на български над германски отбор от 11 години – тогава ЦСКА надигра два пъти „Леверкузен“. Няма по-трудни съперници за родните състави в Европа от представителите на Бундеслигата.

Със същия резултат – 2:1, „Брага“ победи у дома „Истанбул ББ“ и португалците са с 6 т. на първо място. Втори е първенецът на България с 4 т., турците имат 1, а „Хофенхайм“ е с нула.

В следващия си мач на 19 октомври „Лудогорец“ гостува на „Брага“, в пряка битка за върха в групата.

източник и снимка: corner.dir.bg

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.