Лудогорец

Лудогорец продължава напред

07 август 2014

„Лудогорец“ преодоля „Партизан“ след 2:2 в Белград и си осигури участие минимум в групите на Лига Европа. Тимът от Разград ще атакува основната фаза на Шампионската лига, а съперникът му ще стане известен в петък около 13:00 часа. Пърният резултат в Разград бе 0:0, а повторното голово равенство осигури триумф на  лудогорци.

Началото на мача в сръбската столица бе повече от мечтано за българския шампион. След две образцови контри, тимът поведе с 2:0 с голове на Марселиньо в 19-ата и 21-вата минута. Може би преднината успокои прекалено много „Лудогорец“, който набързо допусна изравняване. Шкулетич първо намали в 30-ата минута, след което направи 2:2 в 35-ата и взриви повече от 20 000 „навиячи“.

След почивката „Лудогорец“ изтърва отличен шанс и не осребри  ситуация, при която топката два пъти срещна гредата – . „Партизан“ имаше три отлични възможности, но тимът на дебютиралия като старши треньор в евротурнирите Георги Дерменджиев пропиля доста повече. Като цяло българският състав контролираше събитията на терена, пък и „черно-белите“ се поумориха.

В крайна сметка 2:2 и пореден шанс за „Лудогорец“ да атакува груповата фаза на Шампионската лига.  Стратегията на Кирил Домусчиев, който уволни след реванша Стойчо Стоев, отново даде резултат.

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.