zx780_3204856

Мондиал 2018: емоциите и резултатите от вчерашния ден

23 юни 2018

Отборът на Нигерия записа първи успех на Мондиал 2018, побеждавайки тима на Исландия в мач от група D. “Суперорлите“ се наложиха с 2:0, а и двете попадения за африканците вкара Ахмед Муса.

zx860y484_3204858

Този резултат завърза допълнително борбата в групата, като второто място ще се реши в последния кръг. Напред със сигурност продължава съставът на Хърватия, който е с шест точки. След днешния резултат втори е Нигерия с три, а Исландия и Аржентина са на последните две позиции.

В последния кръг от груповата фаза един срещу друг се изправят Аржентина срещу Нигерия и Хърватия срещу Исландия.

Това бе шести успех за Нигерия на световни първенства, като всички те са дошли срещу съперници от Европа. Единият от тях е от 1994 година срещу България в САЩ.

Ахмед Муса пък се превърна в най-резултатния нигериец на Мондиали. След днешните си две попадения той вече има четири гола с фланелката на своя национален тим. Единствено Роже Мила и Асамоа Гиан са африканските играчи, които имат повече голове от него.

В другия мач от програмата вчера Сърбия, която започна по страхотен начин първото си самостоятелно участие на Световно първенство с успеха над Коста Рика, загуби драматично от Швейцария. Мачът започна по перфектен начин за западните ни съседи. Александър Митрович даде аванс на „орлите“, но последва болезнен пълен обрат, приключен в последните секунди на битката.

GettyImages-981409382

Двете големи звезди на „кръстоносците“ Гранит Джака и Джердан Шакири бяха хората, които сътвориха тази развръзка с попаденията си през втората част. Като цяло те даваха пулса на играта на тима си.

А освен това, сърбите бяха наказани за неумението си пред гола, като можеха да решат много по-рано крайния изход от мача, но Митрович направи непростими пропуски и от герой, се превърна в антигерой.

GettyImages-981444282

В третия мач от вчерашния ден Бразилия стигна до трудна победа над Коста Рика с 2:0.

Успехът на „Селесао“ не дойде никак лесно, като играчите на Тите стигнаха до головете едва в добавеното време. Филипе Коутиньо откри в 91-вата минута, а Неймар удвои в 97-ата, като това попадение бе под №56 за него с националната фланелка, с което той изпревари Ромарио в класацията на най-големите реализатори на Бразилия.

Голямата звезда в селекцията на Тите пропусна доста положения в хода на мача, а през второто полувреме се опита да си спечели и дузпа, която дори първоначално бе отсъдена, но след това Бьорн Кайперс отмени решението си след консултация с ВАР.