champions-league-final-berlin-2015

Най-добрите в Шампионската лига ще научат съперниците си днес

14 декември 2015

Днес по обяд в Нион ще се състои церемонията по тегленето на жребия за фазата на директните елиминации в Шампионската лига, информира sportal.bg. 8-те победители в групите и техните подгласници ще научат съперниците си на 1/8-финалите и смело можем да прогнозираме, че ще има поне две или три двойки, които ще сблъскат отбори от най-висока класа.

Българското участие в турнира приключи с отпадането на ЦСКА (Москва) на Георги Миланов и водения от Станимир Стоилов Астана. Голямата сензация в груповата фаза беше провалът на Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“ загубиха решителния двубой за класиране с Волфсбург и ще се прехвърлят в Лига Европа. На другия полюс беше представянето на скромния Гент, който стана първият белгийски тим, стигнал до директните елиминации.

Настоящият европейски шампион Барселона ще се опита да стане първия тим, печелил трофея в две поредни години. Освен каталунците, още 6 от осминафиналистите са вдигали купата – Реал Мадрид, Байерн Мюнхен, Челси, ПСВ Айндховен, Бенфика и Ювентус.

Предлагаме ви потенциалните съперници на всеки от 16-те отбора:

Поставени:
Реал Мадрид (победител в група „А“): ПСВ Айндховен, Бенфика, Ювентус, Рома, Арсенал, Динамо Киев Гент
Волфсбург (победител в група „В“): Пари Сен Жермен, Бенфика, Ювентус, Рома, Арсенал, Динамо Киев, Гент
Атлетико Мадрид (победител в група „С“): Пари Сен Жермен, ПСВ Айндховен, Ювентус, Рома, Арсенал, Динамо Киев, Гент
Манчестър Сити (победител в група „D“): Пари Сен Жермен, ПСВ Айндховен, Бенфика, Рома, Динамо Киев, Гент
Барселона (победител в група „Е“): Пари Сен Жермен, ПСВ Айндховен, Бенфика, Ювентус, Арсенал, Динамо Киев, Гент
Байерн Мюнхен (победител в група „F“): Пари Сен Жермен, ПСВ Айндховен, Бенфика, Ювентус, Рома, Динамо Киев, Гент
Челси (победител в група „G“): Пари Сен Жермен, ПСВ Айндховен, Бенфика, Ювентус, Рома, Гент
Зенит (победител в група „Н“): Пари Сен Жермен, ПСВ Айндховен, Бенфика, Ювентус, Рома, Арсенал

Непоставени:
Пари Сен Жермен (втори в група „А“): Волфсбург, Атлетико М, Манчестър Сити, Барселона, Байерн, Челси, Зенит
ПСВ Айндховен (втори в група „В“): Реал М, Атлетико М, Манчестър Сити, Барселона, Байерн, Челси, Зенит
Бенфика (втори в група „С“): Реал М, Волфсбург, Манчестър Сити, Барселона, Байерн, Челси, Зенит
Ювентус (втори в група „D“): Реал М, Волфсбург, Атлетико М, Барселона, Байерн, Челси, Зенит
Рома (Втори в група „Е“): Реал М, Волфсбург, Атлетико М, Манчестър Сити, Байерн, Челси, Зенит
Арсенал (втори в група „F“): Реал М, Волфсбург, Атлетико М, Барселона, Зенит
Динамо Киев (втори в група „G“): Реал М, Волфсбург, Атлетико М, Манчестър Сити, Барселона, Байерн
Гент (втори в група „Н“): Реал М, Волфсбург, Атлетико М, Манчестър Сити, Барселона, Байерн, Челси

* Отбори, които са били в една група, и такива от една държава не могат да се паднат на 1/8-финалите.
* Отборите от Русия (Зенит) и Украйна (Динамо Киев) ще бъдат разминати, ако се паднат един срещу друг.
* Поставените отбори ще гостуват в първите мачове на 16/17 и 23/24 февруари и ще гостуват в реваншите на 8/9 и 15/16 март.
* Жребият за 1/4-финалите ще бъде теглен на 18 март, а за полуфиналите на 15 април.

снимка: barcacentral.com

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.

Сподели статията в:

Още по темата

Остави своя коментар през Facebook

Публикувайте коментар

Харесвай тази страница :)