„Приятелите на Стоичков“ победиха с 3:2 легендите на Барселона в шоу в Стара Загора (Видео)

21 септември 2017

Отборът на приятелите на Христо Стоичков победи легендите на Барселона с 3:2 в шоу на стадион „Берое“ в Стара Загора. Около 10 хиляди запалянковци станаха свидетели на голям спектакъл с пет гола и много усмивки.

Снимка: Sportal

Победата на българския състав донесе Димитър Бербатов, който наниза хеттрик в мрежата на каталунците. Стоичков пък записа по едно полувреме и за двата тима. Камата изведе нашите с капитанската лента, а след почивката стана капитан на бившите си колеги от „Камп Ноу“.

Най-големият български футболист се отчете с едно попадение, дошло при добавка след дузпа пред вратата на Стоян Колев. Другото за ветераните на „каталунците“ бе дело на легендата Дани Гарсия. Шоуто пък събра над 10 000 зрители – толкова, колкото не събира и стандартен кръг в родната „А“ група.

Снимка: Sportal.bg

Преди началото на срещата зрителите видяха тракийски танци на игрището, изпълнени от професионален фолклорен ансамбъл „Стара Загора“. След излизането на терена Стоичков взе микрофон в ръка и заяви: „Този празник е за вас! И за тези малчугани, дано един ден и те прославят България, както го направихме ние.

Не забравям откъде съм тръгнал. И не забравям как преди няколко години ме аплодирахте тук, когато бях начело на Ловеч“, добави Камата, който получи антична маска от общината в Стара Загора.

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.