DSC_0057

Програма на Фестивала на фолклорната носия – Жеравна 2018

12 август 2018

И през лятото на 2018-та година, фестивалът на фолклорната носия в Жеравна ще събере хиляди родолюбци от България и извън граница, за да преживеят поредния скок назад във времето. Не пропускайте поредните незабравими емоции в едно от най-красивите кътчета у нас – 17,18 и 19 август!

Ден първи – 17.08. – петък

17:00 – Отваряне на Фестивала
17:00 – 20:00 – Пристигане на гостите, разглеждане на фестивалната територия
20:00 – 20:20 – Официално откриване на Фестивала: представяне на официалните гости, връчване на годишното отличие „Апостол на българщината“, обявяване на програмата, регламента и др. /голяма сцена/
20:20 –20:30 – Възпоменание за героите на България /голяма сцена/
20:30 – 20:50 – Концерт на танцов състав „Чудесия“ към Младежки дом гр. Пазарджик с ръководител Таня Димитрова
20:50 – 21:40 – Концерт-спектакъл на Фолклорен ансамбъл „Тракия“ /голяма сцена/
21:40 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика /малка сцена/
22:30 – 23:00 –Концерт на солистката на НФА „Българе“ Албена Вескова /на хорището при входа/
23:00 – „Олелия“ – игри, песни и танци около големия огън с „Роял бенд“ –Благоевград с ръководител Стефан Йорданов и орк. „Лира“ – гр. Добрич с ръководител Емил Халачев със специалното участие на Ваня Вълкова /на хорището при входа/

DSC_0265

Ден втори – 18.08. – събота

10:00 – Отваряне на Фестивала
10:30 – 11:00 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика /малка сцена/
11:00 – 12:30 – Традиционна българска сватба
12:30 – 14:00 – Представяне на клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и разучаване на български народни хора с участието на публиката) – I част /малка сцена/
14:00 – 15:30 – Внасяне на чеверметата, обяд, отмора, свободна програма
14:30 – 15:00 –Изпълнения на Дъбенската група с ръководител Генчо Цолев, група „ Български трендафил от Север“ – Норвегия с ръководител Соня Керемедчиева и дует „Рукатка“ с ръководители Снежана Борисова и Боряна Райкова /малка сцена/
15:30 – 17:30 – Представяне на клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и участие на публиката в заучаване на български народни хора ) – II част /малка сцена/
17:30 – 18:30 – Свободна програма, веселие
18:30 – 19:30 – Народни борби /на поляната при входа/
18:30 – 19:30 – Конкурс за автентична и стилизирана женска, мъжка и детска носия с осигурен награден фонд от ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ /малка сцена/. Предварително записване на служебния вход до 13 часа в събота
20:30 – 21:30 – Надиграване на танцьори с осигурен награден фонд от ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ / голяма сцена/
Предварително записване на служебния вход до 18 часа в събота.
20:30 – 21:30 – Народно веселие с фолклорния певец Николай Славеев и танцова формация /на хорището при входа/
21:30 – 22:30 Народно веселие с фолклорната певица Славка Калчева /на хорището при входа/
22:30 – “Олелия” – игри, песни и танци около големия огън с оркестър “Канарите” с ръководител Атанас Стоев /на хорището при входа/

AAA_8635

Ден трети – 19.08. – неделя

10:00 – Отваряне на Фестивала
10:00 – 12:00 – Веселие с оркестър
12:00 – Официално закриване на Фестивала
12:00 – 17:00 – Свободно влизане на територията на Фестивала /без входна такса и носии/

През целия неделен ден фотографирането е разрешено!

AAA_8624

И тази година In LIFE TV ще има удоволствието за четвърта поредна година да предава НА ЖИВО магията на Фестивала на народната носия на 17-19 август.
Кулминацията тази година ще бъде традиционната българска сватба на холивудската звезда Бен Крос и красивата Деана.
Не пропускайте!
Излъчването на живо можете да гледате безплатно и неограничено от цял свят на www.inlife.bg, както и в мрежите на следните оператори: Vivacom, VIVACOM – IPTV, Булсатком Fusion, НЕТ 1, Скат ТВ- Бургас, Средец, Банево, Зараево, Несебър, Поморие, Равда, Ветрен, Обзор,Ахелой, Китен, Омуртаг, Созопол, Черноморец, Приморско, Лозенец, МалкоТърново, Слънчев бряг, Царево, Камбурово, Антоново, Веселие, Ново Паничарево, Равадиново, Росен, Ясна поляна, Атия, Дебелт, Константиново,
Черни връх, Каблешково, Свети Влас, Маринка, Твърдица, Ахтопол, Долен,Варвара, Лозница; ТВ-НЕТ, Онлайн Директ, Кракра Перник; N3 – Цифрова кабелна телевизия Пловдив, Балчик НЕТ, Норт Вест Юнион, Михайлов ТВ ООД – Враца, Паволче, Челопек, Руска Бяла, Върбещница, Згориград,Косталево; Кейбъл Ком Холдинг ООД – Кръпец, Нефела, Баница, Чирен, Лесура, Лиляче, Девене, Мраморен, Три Кладенци, Криводол, Краводер, Пудрия, Главаци, Ракево, Хайредин, Михайлово, Манастирище, Годеч, Градешница, Козлодуй, Мизия, Власатица, Лехчево, Бойчиновци, Владимирово, Громшин, Септемврийци, Ботуня, Голямо Бабино; Лазур ООД – Гложене, Хърлец, Софрониево, Крива Бара; Ситилинк ВМ ООД – Своге, Свидня, Искрец, Церово, гара Бов, Мездра, Боденец
5. Интерсат ООД – Брусен, Дърманци, Долна Кремена, Горна Кремена, Лютиброд, Игнатица, Моравица, Оселна, Ребърково, Зверино; БДИН БГ КОМ – Видин, Покрайна, Капитановци, Иново, Антимово, Кутово, Белоградчик, Кула, Ново Село, Неговановци, Винарово, Дунавци, Брегово, Грамада, Новоселци, Сланотрън, Кошава, Гомутарци, Бела Рада, Слана Бара, Буковец, Рупци, Синаговци, Ружинци, Дреновец, Градец, Акациево, Цар Симеоново
7. Транскейбъл ТВ ООД – Ботевград, Скравена, Трудовец, Врачеш, Литаково, Новачене; Атлантис НЕТ ООД – гр. Правец; Телесим 2006 ООД – Ведраре, Търничени, Тъжа, Горно Изворово, Долно Изворово, Васил Левски, Осетеново, Калофер, Стражица, Петко Каравелово, Крушето, Раданово, Поликраище, Царски извор, Никюп, Първомайци, Селановци, Лазарово, Еница, Бреница, Арчар, Априлци, Котел, Павел Баня, Горно Сахране, Долно Сахране, Александрово, Шипка, Хаджи Димитрово, Червен бряг, Койнаре, Рупци, Горник, Глава, Реселец, Искър, Долни Луковит, Радомирци, Дерманци, Бежаново, Горни Дъбник, Ъглен, Галата, Български Извор, Златна Панега, Ябланица, Ставерци, Староселци, Телиш, Петревене, Румянцево, Ракита, Карлуково, Кирчево, Лесидрен, Джурово, Брестница, Добревци, Габаре, Славовица, Липница, Девенци, Брегаре, Сухаче, Лепица, Бресте, Бяла Слатина, Бърдарски геран, Попица, Алтимир, Драганово, Сираково, Рогозен, Галатин, Малорад, Борован, Добролево, Камен, Кнежа, Оряхово, Лесковец, Бъркачево, Соколаре, Търнава, Борован, Мечка, Шияково, Биволаре, Загражден, Гулянци, Рибен, Ленково, Койловци, Тетевен, Черни Вит, Рибарица, Победа, Бутан, Крушовица, Торос, Глогово, Градежница.
Норделинк България гр. Русе; НЕТБОКС; ТВН Дистрибуция България;Тера ТВ; СКАТ РЕТЕКОМ Свети Влас; СКАТ Попово;
Силистра Телеком Солюшънс; Добруджа кабел;
Теленет Сървисиз – Република България; Оптикнет- Добрич, Генерал Тошево, Шумен; Кабел Сат Запад
Глобъл Комюникейшън Нет АД – Бургас, Сливен, Айтос, Пазарджик, София, Варна, Враца, Благоевград, Търговище, Средец, Перник, Брезник, Кърджали, София, Несебър; Ланстар; Деймос ЕООД
Ланмакс НЕТ ООД; Диана Кабел ТВ – гр. Ямбол, община Тунджа, Тополовград, гр. Сливен, Хасково, Стара Загора; Видеосат 21 век ТВ – гр. Велико Търново, гр. Дебелец; Лафи ТВ гр. Балчик; Кабелен телеком Делта.

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.

Сподели статията в:

Още по темата

Остави своя коментар през Facebook

Публикувайте коментар

Харесвай тази страница :)