Роман Прохазка - щастливият жокер на Георги Иванов

Роман Прохазка – щастливият жокер на Георги Иванов

16 септември 2014

Отборът на Левски постигна четвъртата си поредна победа на стадион „Георги Аспарухов“ срещу Славия с 2:0. Успехът в най-старото столично дерби дойде изключително трудно за „сините“, като двата гола паднаха в последните минути на срещата – Прохазка (85), Аниете (90). Това започва да се превръща в тенденция. „Сините“ къде с късмет, къде случайно стигат до успеха в заключителната част на даден мач.

Халфът е с основна заслуга за 9 от 13-те спечелени точки на Левски през този сезон.

Отборът продължава да играе слаб футбол, без обособен стил на игра, без ясна идея как да отбележи гол. Играчите владеят инициативата, но трудно стигат до чисти голови положения в домакинските си срещи. Това са все неща, върху които треньорът Георги Иванов би трябвало да наблегне.

За три от споменатите вече четири победи у дома ключова роля изигра Роман Прохазка. Словакът се разписа за успеха с 1:0 над Локомотив София. В мача с Ботев Пловдив се появи в игра в 85-ата минута, а в продължението на срещата качи топката на главата на Луис Педро за победното попадение на „сините“. В снощния мач халфът отново се влезе десетина минути преди края на срещата и откри резултата в 85-ата минута.

Прохазка стартира сезона като титуляр в състава на испанския треньор. Той най-често оперираше от дясно на атаката на тима, но изявите му не бяха на нужното ниво. Въпреки че донесе трите точки срещу Локо София, след напускането на Мурсия, словакът бе оставен на пейката от Георги Иванов и се превърна в най-честата му смяна.

Простата аритметика показва, че Прохазка е с основна заслуга за 9 от 13-те спечелени точки на Левски през този сезон. А в началото на подготовката Роман бе един от тези, които нямаха място на „Герена“. Той бе определян за абсолютен некадърник от медии и фенове, футболист, който не може да излъже противник и още какви ли не подобни квалификации.

снимка: football24.bg

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.