Bp9Sot2CMAEMM1T

„Селесао“ с труден успех срещу Хърватия

13 юни 2014

Бразилия спечели мача на откриването на Световното. Церемонията за старта бе уникална, а след това дойде време и за вълнуващия сблъсък. Домакините биха Хърватия с 3:1, но си навлякоха гнева на мнозина неутрални фенове, тъй като вторият гол бе от дузпа, която бе доста пресилена. Въпреки успеха, тимът не впечатли с играта си.

Стадионът в Сао Пауло бе пълен с фенове на Бразилия, но те бяха смълчани малко след началото на мача. В 11-ата минута Марсело си вкара автогол и хвърли в ужас 62-те хиляди зрители по трибуните.  Хърватите ликуваха, но задържаха преднината само до 29-ата минута. Тогава Неймар успя да изравни резултата. Така първото полувреме завърши 1:1. След почивката хърватите продължаваха да са равностойни на именития си съперник, но все пак бразилците съумяха да се доберат до второ попадение. Отново бе точен Неймар, този път от дузпа.

Даването на 11-метров наказателен удар бе доста дискутирано, тъй като решението на съдията бе твърде пресилено. Фред симулира задържане от страна на Ловрен, но това се оказа достатъчно за съдията да даде дузпа. Хърватите протестираха бурно. След това те успяха да вкарат гол, но той не бе признат заради засада. Отново последваха протести. В последната минута Оскар затвърди успеха на бразилците – 3:1.

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.