Антоан Гризман

Франция и Белгия са първите полуфиналисти на Мондиал 2018

07 юли 2018

Отборите на Франция и Белгия са първите полуфиналисти на Мондиал 2018. „Петлите“ се наложиха лесно в първия четвъртфинал от Световното първенство по футбол в Русия с 2:0, след като Рафаел Варан и звездата на тима Антоан Гризман се разписаха по веднъж в двете полувремена и класираха отбора си за предпоследния етап на надпреварата.

Там те ще срещнат именно белгийците, които изненадващо се наложиха над считания за фаворит Бразилия с 2:1. „Кариоките“ отпаднаха след автогол на Фернандиньо и попадение на Кевин де Бройне и почетно такова на Ренато Аугусто.

Brasil-vs-Belgica-Mundial-Rusia-2018-78 (1)

В събота са останалите два мача, които ще определят опонентите в другия полуфинал от първенството. В първия домакините от Русия се изправят срещу Хърватия, а във вечерния двубой Швеция е символичен домакин на Англия.

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.