2015 European Athletics Indoor Championships - Day Two

България със сребърен медал от Европейското по лека атлетика на Националния празник

04 март 2017

България спечели първия си медал от Европейското първенство по лека атлетика в зала в Белград, точно в деня на националния празник 3 март. Радослава Мавродиева в хвърлянето на гюле спечели сребърен медал.

Българката, която стана балканска шампионка в същата дисциплина само преди седмица, донесе първия медал на страната ни на шампионата още в първия ден на първенството.

Това беше най-големият успех в кариерата на Мавродиева. Тя записа резултат от 18.36м. неин личен рекорд. Европейска шампионка стана Анитра Мартон от Унгария с 19.28 м. това беше и най-добрият резултат в света за сезона. Бронзовият медал спечели представителката на Беларус Юлия Летцюк завършила с 18.32м.

Нашето момиче Радослава Мавродиева заяви, че е изключително горда от факта, че именно в деня на Националния празник на България е успяла да спечели медал и да вдигне българското знаме на почетната стълбичка. Тя сподели също, че посвещава медала си на България!

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.