20 медала от две състезания (видео)

07 май 2018

Българската художествена гимнастика имаше много силен уикенд, през който спечели 20 медала от две състезания. От тези медали българските момичета получиха 5 от надпреварата в многобой, един отборно и 14 от финалите на уредите. Златните медали са общо 9.

Ансамбълът на България в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова спечели златния медал в многобоя на Световната Чалъндж Купа в Гуадалахара (Испания) с помитащ конкурентките резултат – цели 4 точки пред преките си конкурентки за медали Италия и Русия. След страхотното си представяне те получиха резултат от общо 43. 800 т. Треньор на българския ансамбъл е Весела Димитрова, а нейн помощник  е „златното момиче“ Михаела Маевска.

Вчера във финалите ансамбълът на България спечели златен медал на съчетанието с 3 топки и 2 въжета със страхотно изиграване и оценка от 21.700 т. На финала с 5 обръча получи сребърен медал, а златният отде при отбора на Италия, който също се представи много добре.

медала, художествена гимнастика

Снимка: Българският ансамбъл/Българска федерация художествена гимнастика/Facebook

На силният и престижен турнир в Корбей Есон (Франция), който се провежда вече за 44-ти път България спечели отборната титла, която се формира от сбора на точките от отборите жени и девойки като остави след себе си отборите на Русия и Беларус.

В многобоя при девойките в Корбей Есон златен медал спечели Анна Келман точно на Рождения си ден 5 май и си направи най-страхотния подарък. Другата българска представителка – Татяна Воложанина, взе сребърен медал.

В многобоя при жените в дъщия турнир Ерика Зафирова спечели среброто, като пред нея със златния медал се окичи силната руска гимнастичка Екатерина Веденеева. С бронзов медал е другата българска представителка Петя Борисова.

Снимка: Българска федерация художествена гимнастика/Facebook

Снимка: Българските медалистки от турнира в Корбей Есон/Българска федерация художествена гимнастика/Facebook

При жените в Корбей Есон във финалите Ерика Зафирова грабна златния медал във финала на топка с фантастичната оценка от 17.900, а в първия ден за многобоя Ерика игра зашеметяващи бухалки и взе оценка от 19.000 точки. Другата ни представителка при жените Петя Борисова спечели златото във финала на лента с оценка от 17.100.

При девойките в Корбей Есон имаме три златни медала във финалите – Татяна Воложанина на обръч и бухалки и Анна Келман на лента. Сребърни медали взеха Ерика Зафирова на бухалки, при девойките – на обръч Анна Келман, на топка Елизабет Йовчева и на лента Татяна Воложанина. Във финалите на уредите при жените Петя Борисова се класира трета на обръч, а при девойките имаме два бронзови медала - Татяна Воложанина на топка и Анна Келман на бухалки.

Всички гимнастички, участвали в двата турнира, ще се приберат с медал. Изключително представяне, което натоварва с големи очаквания в предстоящите състезания. Похвала заслужават както състезателките, та и целия треньорски щаб, който стои зад гърба им.

По информация на Българска федерация художествена гимнастика във Facebook.

публикацията подготви: Силвия Аризанова

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.