Рафа Надал с първа титла за 2016 година

03 януари 2016

Бившият номер едно в световната ранглиста по тенис при мъжете Рафаел Надал спечели първата си титла за 2016 година, след като триумфира в демонстративния турнир в Абу Даби.

В спора за първото място „Матадора” се наложи със 7-6 (2), 6-3 над канадеца Милош Раонич в не особено атрактивен за публиката двубой. С победата си испанецът прибра и чек на стойност 250 000 долара.

Първоначално срещата между двамата тенисисти започна много равностойно, като първият сет премина без пробиви. В решителния тайбрек Надал наложи волята си и след 7-2 точки поведе в резултата.

Въпреки огромните усилия да се противопостави на своя съперник, Раонич допусна пробив в четвъртия гейм, което се оказа и решаващо за изхода на двубоя. /БГНЕС

Снимка: Eurosport

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.